جزئیات خبر


جذب 310 هزار چغندر توسط شرکت قند تربت حیدریه

جذب 310 هزار چغندر توسط شرکت قند تربت حیدریه
1396/11/7

سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه از جذب و خریداری بیش از 310 هزار تن چغندر طی مدت فعالیت فصلی این کارخانه طی سال جاری خبر داد.
محمود انتظاری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: مجموع پیمان شرکت، 302 هزار و 123 تن بوده که علاوه بر این، 8 هزار و 567 تن چغندر نیز به صورت آزاد خریداری شده است.
وی با بیان این که شرکت قند تربت حیدریه در سال 1396 با 2 هزار و 197 پیمان‌کار برای تامین چغندر مورد نیاز خود قرارداد امضا کرده است، افزود: این چغندرها از شهرهای فریمان، مشهد، نیشابور، زاوه، رشتخوار، خواف، بیرجند، تربت جام، سنگان و مناطق اربعه، اسلام آباد، خضری، رخ و صفی آباد و همچنین از غرب کشور شامل شهرهای میاندوآب، سقز، بوکان و شاهین دژ ارسال شده است.
انتظاری ادامه داد: دوره بهره‌برداری این شرکت طی سال جاری، از اواخر شهریور ماه آغاز شد و تا اوایل بهمن ماه جاری نیز به طول انجامید.
وی درباره کیفیت چغندرهای خریداری شده گفت: کیفیت چغندرهای منطقه در مقایسه با سال‌های گذشته بالاتر بوده که ناشی از عدم یخبندان و سرمای شدید هوا در سال جاری می‌باشد.
انتظاری ادامه داد: البته چغندر دریافتی از منطقه غرب کشور به دلیل پایین بودن نور و در نتیجه فتوسنتز کمتر، میزان قند و استحصال کمتری داشته است.
سرپرست شرکت سهامی قند تربت حیدریه اضافه کرد: از طرفی میزان عیار در سال جاری، 63/19 درصد و بالاتر از سال‌های گذشته بوده است.
 419-96

نظر شما